Bizi Arayın : 0(212) 221 11 09 (Pbx)

AKILLI KART GEÇİŞ SİSTEMİ

Kurumunuza özel sunduğumuz Akıllı Kart Geçiş Sistemi ve deneyimli teknik ekibimizle;

- Sistem ile birlikte, öğrencilerin okula girişleri anlık olarak bilgisayara aktarılır.
- Yazılım veritabanından, okutulan kartın giriş yetkisi olup olmadığını kontrol eder, varsa geçişine izin verir, yoksa vermez.
- Giriş ve çıkışlarda öğrenci velisine otomatik olarak giriş çıkış saatlerini bildiren kısa mesaj atılır.

Akıllı Kart Geçiş Sistemi

  • - Okulunuzun giriş ve çıkışları tamamen kontrol altına alınmakta;
  • - Öğrenci ile ilgili veli tarafına anında bilgilendirme yapılmakta;
  • - Personel ile ilgili yönetime anında bilgi verilmekte;

Giriş yapıldığı anda sistem tarafından otomatik olarak öğrenci velisine "VELİSİ OLDUĞUNUZ ....... ÖĞRENCİMİZ OKULA GİRİŞ YAPMIŞTIR" şeklinde bir SMS gönderilir.

Öğrenci okula, yönetimin belirlediği saatte giriş yapmamışsa, veliye "ÖĞRENCİ OKULA GİRİŞ YAPMAMIŞTIR" şeklinde SMS yollanır.

Okul yönetiminin belirlediği saatlerden önce öğrenci giriş yapmaya çalıştığında, "ÇIKIŞ SAATİNİZ HENÜZ GELMEMİŞTİR" mesajı okuyucu üzerinde belirir ve turnike geçişe izin vermez.

Her öğrenci veya sınıf için farklı giriş veya çıkış saatleribelirlenebilir. Çıkış yapıldığı anda sistem tarafından otomatik olarak öğrenci velisine "VELİSİ OLDUĞUNUZ ....... ÖĞRENCİMİZ ÇIKIŞ YAPMIŞTIR" şeklinde bir SMS gönderilir.

Öğrencinin izinli olarak okuldan ayrılabilmesi için, yönetimin belirlediği yetkiliden izin alması ve yetkilinin sistem üzerinden öğrenciye izin vermesi gerekmektedir. Tüm izinler tarih ve nedenleriyle birlikte data içerisinde saklanır. Geriye dönük izinlerin tamamı takip edilebilir.

Okul yönetiminin velilere iletmek istediği anlık yada önceden planlanmış mesajları da yazılım içindeki SMS servisleriyle anlık veya tarih bazlı göndermek mümkündür.

Gerekli durumlarda sisteme kayıtlı olmayan farklı gruplar da telefon numaraları manuel girilerek oluşturulabilir ve toplu SMS gönderimi sağlanabilir. İstenildiği takdirde tek numara girerek "-Kişiye Özel- SMS yollamak da mümkündür."

Ekran üzerinden okul içine giriş yapan öğrenci/personel sayısı, çıkış yapan öğrenci/personel sayısı ve okul içinde bulunan öğrenci/personel sayısı anlık olarak takip edilir.

Öğrencinin kartını getirmeyi unuttuğu durumlarda, görevli kişi tarafından öğrenciye turnikeden geçiş izni verilir ve öğrenci kimlik bilgilerini ve kartsız giriş nedenini belirtir. Sisteme gerekli kayıtlar işlenir. Öğrenci manuel geçişlerde sisteme kayıt yaptırmaz ise velisine durum SMS ile bildirilir.